Общее·количество·просмотров·страницы

воскресенье, 26 марта 2017 г.

Свобода школи: МОН знає, як школам писати документи



Типова інструкція з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах, що розроблена чиновниками Міносвіти, містить норми, які встановлюють загальні вимоги до створення та оформлення документів в українських школах. Документ представлений відомством для громадського обговорення.
Інструкція, після її затвердження міністерством, стане обов'язковим документом, норм якого мають дотримуватись усі загальноосвітні заклади країни при здійсненні діловодства.
Незважаючи на проголошений Міністерством освіти курс на дебюрократизацію школи та свободу вчительської професії, інструкція містить положення щодо обов'язково-визначених розмірів бланків організаційно-розпорядчих документів, полів документів із зазначенням їх розмірів, міжрядкових інтервалів, яких необхідно додержуватись освітянам.
Інструкцією також визначені інші вимоги до шкільних документів, зокрема, у Міністерстві освіти звертають увагу освітян на те, що «бланки документів повинні виготовлятися друкарським способом або за допомогою комп'ютерної техніки на білому папері високої якості фарбами насичених кольорів».

Чим зайняти дитину під час весняних канікул?



Запропонуйте дитині декілька яскравих і креативних ідей, які допоможуть не лише з користю для загального розвитку провести дозвілля під час канікул, а й створити прикраси, доповнити інтер’єр власними поробками та весело провести час у родинному колі.
ТВОРЧІ ЗАВДАННЯ
«Прості квіти-саморобки з кольорового паперу». Це завдання ідеально підходить для дитячої творчості. У результаті елементарних дій з кольоровим папером вийдуть красиві квіти, які можна подарувати близьким або прикрасити дім.
«Джунглі своїми руками – дитячі ігрові декорації». Таке завдання допоможе створити тропічний ліс, в який можна вирушити у похід або на екскурсію у дику природу. Творча частина завдання розвиває вправність рук, а ігрова — фантазію, уяву, самостійність.
«Цікава акварельна графіка у вигляді бульбашок». Завдання допоможе створити видовищні візерунки у вигляді мильних бульбашок. Сам процес незвичний і подобається дітям. Проект покликаний розширювати знання дітей про графічні техніки та розвивати естетичне бачення.
«Математичний конструктор для дитячої гри». Така ідея допоможе маленьким будівельникам у формі гри вивчить або повторити числову послідовність арабських та римських цифр.
«Вивчаємо пори року: творчість із перевіркою знань». Проект пропонує батькам провести час із дітьми у спільній творчості. Етапи завдання вдосконалять різноманітні вміння дитини: розфарбовування, вирізання, наклеювання, роботи з діроколом. А вікторина в кінці допоможе в цікавій формі повторити всі знання про сезони, що має дитина.